Agnieszka Płaza

Edukacja Wczesnoszkolna

Każdy dla każdego jest nauczycielem… My dla dzieci, ale przede wszystkim ONE dla nas. Inspirują nas, pomagają odnaleźć mocne i słabe strony, wzmacniają samoocenę i poczucie wartości. Każdy dzień zaś jest nowy. Każdy poranek odkrywczy, dobry i prawdziwy. I nie powtórzy się na pewno. Dzieci wiedzą lepiej. W swej naturalności po prostu to czują. I robią to doskonale! Nasza rola zaś to wsparcie. Zauważenie choćby najmniejszego światełka, iskierki będącej talentem, pasją czy marzeniem. Tylko tyle albo aż tyle.

Czy mi sie to udaje? Nie wiem. Mam nadzieję, że choć odrobinkę. Wspominam często małą Madzię, która pokonała swój strach, dużą już Gosię, która skończyła ASP, Krzyśka- poetę sportowca. Dla takich Krzyśków czy Madzi nie tylko warto, ale i trzeba. Pamiętam, że dawniej mawiało się, iż nauczyciel powinien być „jakiś” ostry, albo nijaki. Takiego się podobno najdłużej pamięta. Nie zgadzam się z tym do końca. Ja pamiętam takich, którzy zobaczyli to „coś”. Moi synowie podobnie. To dzięki nim, tym kilku dosłownie pedagogom jesteśmy tu i teraz.

Jest jeszcze coś, co im zawdzięczamy. To wciąż mieszkające w nas „małe dziecko”. Z takim wewnętrznym poczuciem: chcę więcej i więcej. Ponad każdy ustalony schemat. 😉 I tyle.

Zobacz profile innych nauczycieli


Agnieszka
Nauczyciel - język polski

Język, którym się posługujemy, jest sposobem wyrażania naszego sposobu myślenia i naszej kultury. Świadczy o nas w dużo większym stopniu, niż byśmy się tego spodziewali, ale przede wszystkim niż byśmy...

Joanna
Nauczyciel Fizyki

Joanna
Geografia

Marta
Języki Hiszpański

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.