Agnieszka Płaza

Edukacja Wczesnoszkolna

Każdy dla każdego jest nauczycielem… My dla dzieci, ale przede wszystkim ONE dla nas. Inspirują nas, pomagają odnaleźć mocne i słabe strony, wzmacniają samoocenę i poczucie wartości. Każdy dzień zaś jest nowy. Każdy poranek odkrywczy, dobry i prawdziwy. I nie powtórzy się na pewno. Dzieci wiedzą lepiej. W swej naturalności po prostu to czują. I robią to doskonale! Nasza rola zaś to wsparcie. Zauważenie choćby najmniejszego światełka, iskierki będącej talentem, pasją czy marzeniem. Tylko tyle albo aż tyle.

Czy mi sie to udaje? Nie wiem. Mam nadzieję, że choć odrobinkę. Wspominam często małą Madzię, która pokonała swój strach, dużą już Gosię, która skończyła ASP, Krzyśka- poetę sportowca. Dla takich Krzyśków czy Madzi nie tylko warto, ale i trzeba. Pamiętam, że dawniej mawiało się, iż nauczyciel powinien być „jakiś” ostry, albo nijaki. Takiego się podobno najdłużej pamięta. Nie zgadzam się z tym do końca. Ja pamiętam takich, którzy zobaczyli to „coś”. Moi synowie podobnie. To dzięki nim, tym kilku dosłownie pedagogom jesteśmy tu i teraz.

Jest jeszcze coś, co im zawdzięczamy. To wciąż mieszkające w nas „małe dziecko”. Z takim wewnętrznym poczuciem: chcę więcej i więcej. Ponad każdy ustalony schemat. 😉 I tyle.

Zobacz profile innych nauczycieli


Tomasz
Wychowanie Fizycznie

Anna
Nauczyciel Religii

"Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie...

Piotr
trener piłki siatkowej

Patrycja
Wychowanie Fizycznie

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.