Ortograficzne podróże po „małej Ojczyźnie”

Marcowa ortopodróż to wycieczka w okolice Giżycka. To tam bohater dyktanda spędzał czas, leżąc w puchu na brzuchu, leniwiąc się i nic nie robiąc. Ale wreszcie nadeszło otrzeźwienie – przypomnienie sobie o czekającym go konkursie ortograficznym. To sprawiło, że sięgnął po słownik ortograficzny i pochylił się nad meandrami polskiej ortografii – sztuki arcytrudnej, ale możliwej do opanowania. Marcowe potyczki na podium postawiły klasy:
I- klasa VIII a
II- klasa VII a
III-klasa VI a oraz III c
Pozostałe klasy w kolejności zdobytych średnich to: IV a, IV b, V a, III a i III b.Najlepsi ortopodróżnicy marca – zdobywcy szóstek to: Antoni Laskowski z IV a, Maja Szajkowska z IV b, Tomasz Łoś z VI a, Wojciech Stróżewski z VII a, Michał Tyburski z VII a, Adam Szajkowski z VII a, Mateusz Bojanowski z VIII a, Dominik Kozera z VIII a, Kacper Olesiński z VIII a, Filip Kasprzykowski z VIII a, Wojciech Kaczmarzyk z VIII a, Daria Witkowska z III a, Aleksandra Osiadacz z III a, Konrad Łabecki z III c, Hubert Haracz z III c, Oceny bardzo dobre zdobyli: IV b- Lena Synak, V a-  Natan Pawłowski, VI a- Borys Duda, VII a- Mikołaj Sanocki i Marek Mostowiec, VIII a – Norbert Berdyczko i Kordian Stolarowicz, III b – Dominika Kapusta, III c – Michał Sztajnert.
W związku z „pobytem” w Giżycku ortograficzny sezon żeglarski można uznać za otwarty. Zdobywcom najwyższych ocen  gorąco gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w oswajaniu trudnej sztuki polskiej pisowni. 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.