Ortograficznie i literacko

Rywalizacja i zabawa trwa, dopóki w grze piłka – mówią piłkarze i tak postępują nie tylko na boisku. Początek czerwca to miesiąc wytrwałych zmagań uczniów SSP3 na trudnych polach pozasportowych: ortograficznym i literackim.

W środę 6 czerwca drużyna składająca się z 4 pogromców byków (oczywiście ortograficznych): Natana Pawłowskiego z V a, Borysa Dudy z VI a, Mateusza Głowińskiego z VII a oraz Filipa Kasprzykowskiego z VIII a gościło w Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu na „Corridzie ortograficznej”. Walczyli dzielnie z pisownią takich wyrazów jak: kszyk, pustułka, blamaż, nie zrażając się potknięciami. Za przeciwników mieli koleżanki i kolegów z SP 3 w Braniewie, SP 11, 12, 16, 18, Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu. Miejsca na podium nie zajęli, ale pokazali, że walczy się do samego końca.  Z gościnnej szkoły wyszli z dyplomami i drobnymi pamiątkami. Za rok będą bardziej doświadczeni w walce z ortograficznymi rebusami, labiryntami, zagadkami i krzyżówkami.

Poniedziałek 10 czerwca stał się dniem rozstrzygnięcia V edycji konkursu literackiego „Magiczne miejsca mojej małej Ojczyzny”, organizowanego również przez Szkołę Podstawową nr 4 w Elblągu. Autorka pięknego opisu swego ulubionego miejsca – elbląskiej Dolinki – Natalia Domańska z VII a z niecierpliwością czekała na werdykt jury. Okazał się dla niej łaskawy – zajęła II miejsce i słowa uznania ze strony organizatorów oraz fundatora nagród dla zwycięzców – radnego Marka Pruszaka. Magiczne, czarodziejskie słowa upamiętniające cudowne miejsca Elbląga i okolicy zatrzymują ich piękno na zawsze, zachwycają czarem, W nagrodę Natalia otrzymała album ze zdjęciami najpiękniejszych miast naszego kraju. Może stanie się inspiracją do dalszych prób literackich?

Uczestnikom konkursów gorąco gratulujemy – pracy, wytrwałości i walki do końca. Tylko w ten sposób – często małymi kroczkami i podnosząc się z upadku – osiągamy sukcesy, czego wszystkim życzymy. Teraz czas na odpoczynek – przed nami wakacje, a od września zachęcamy do spróbowania swych sił na różnych polach naukowych i artystycznych.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.